ЗА НАС

Пробив

 • Фабрика-Тур 1
 • Фабрика-Тур4
 • Фабрика-Тур5
 • Фабрика-Тур 6

Вовед

Shen Yang Sino Coalition Machinery Equipment Manufacturing Co., Ltd. е приватна компанија која интегрира меѓународна трговија, дизајн, производство и услуги.Се наоѓа во базата на тешката индустрија во Кина - Шенјанг, провинцијата Лиаонинг.Производите на компанијата се главно опрема за пренос на рефус, складирање и хранење на материјали, и може да преземе генерален дизајн на договори за EPC и комплетни комплети проекти на систем за рефус материјали.

 • -
  Повеќе од 20 извозни земји
 • -
  Повеќе од 30 проекти
 • -+
  Повеќе од 20 техничари
 • -+
  Повеќе од 18+ производи

производи

Иновации

 • GT транспортерска макара отпорна на абење

  GT отпорен на абење конв...

  Опис на производот Според GB/T 10595-2009 (еквивалент на ISO-5048), работниот век на лежиштето на транспортната макара треба да биде повеќе од 50.000 часа, што значи дека корисникот може да ги одржува лежиштето и површината на макара во исто време .Максималниот работен век може да надмине 30 години.Површината и внатрешната структура на мултиметалните материјали отпорни на абење се порозни.Жлебовите на површината го зголемуваат коефициентот на влечење и отпорноста на лизгање.GT транспортерските макари имаат добра дисипација на топлина...

 • Различни видови резервни делови за фидер за престилка

  Различни видови на престилка...

  Опис на производот 1-Плоча за преграда 2-Лижечка куќа за погон 3-Погонска осовина 4-запчаник 5-Единица за синџири 6-Поддржливо тркало 7-запчаник 8-Рамка 9 – Плоча за шахта 10 – Ланец за колосек 11 – Редуктор 12 – Диск за собирање 13 – Движење 14 – Мотор 15 – Тампон пружина 16 – Затегнато вратило 17 Затезна лежиште 18 – единица VFD.Уред на главното вратило: се состои од вратило, запчаник, резервна ролна, експанзионен чаур, седиште за лежиште и лежиште за тркалање.Запчаникот на вратилото...

 • Транспортни појаси за вртење на долги растојанија

  Авион на долги растојанија Ту...

  Опис на производот.Според барањата на транспортниот процес, дизајнерот може да направи дизајн за избор на тип според различен терен и работни услови.Компанијата Sino Coalition има многу основни технологии, како што се лер со низок отпор, затегнување на соединението, контролирано меко стартување (сопирање) контрола со повеќе точки итн. Во моментов, максималната леќа ...

 • Транспортна лента DTII на долги 9864 m

  9864м далечина ДТ...

  Вовед Транспортниот појас DTII е широко користен во металургијата, рударството, јагленот, пристаништето, транспортот, хидроенергијата, хемиската и другите индустрии, при вршење на товарење на камиони, товарење на брод, претовар или редење на разни рефус материјали или пакувани предмети на нормална температура.Достапни се и еднократна и комбинирана употреба. Има карактеристики на силен преносен капацитет, висока преносна ефикасност, добар квалитет на пренесување и ниска потрошувачка на енергија, па затоа е широко користен.Појас пренесува...

 • Рекламатор за положување на тркала со кофа

  Сложувач на тркала со корпа Р...

  Вовед Складирање на тркала со корпа е еден вид опрема за товарење/растовар од големи размери развиена за континуирано и ефикасно ракување со рефус материјали при надолжно складирање.Да се ​​реализира складирање, мешање на материјали на голема опрема за процесот на мешање.Главно се користи во електрична енергија, металургија, јаглен, градежни материјали и хемиска индустрија во складишта за јаглен и руда.Може да ја реализира и операцијата за редење и враќање.Рекулаторот за положување тркала со корпа на нашата компанија има ар...

 • Напреден страничен тип Конзолен Сложувач

  Напреден тип на страна Може...

  Вовед Сложувачот на странична конзола е широко користен во цемент, градежни материјали, јаглен, електрична енергија, металургија, челик, хемиска и други индустрии.Се користи за претходна хомогенизација на варовник, јаглен, железна руда и помошни суровини. Усвојува редење на шевронен и може да ги подобри физичките и хемиските својства на суровините со различни физички и хемиски својства и да ја намали флуктуацијата на составот, за да се поедностави процес на производство и работа на употреба...

 • Мобилен површински внесувач на материјали со висока ефикасност

  Мобилни со висока ефикасност...

  Вовед Површинскиот внесувач е развиен за да ги задоволи потребите на корисникот за мобилни примања на материјали и против истекување.Опремата може да достигне капацитет до 1500t/h, максимална ширина на ременот 2400mm, максимална должина на ременот 50m.Според различни материјали, максималниот степен на наклонетост нагоре е 23°.Во традиционалниот режим на истовар, дамперот се истоварува во уредот за напојување преку подземната инка, потоа се пренесува во подземниот појас и потоа се транспортира во областа за обработка.Во споредба со...

ВЕСТИ

Услуга прво

 • вести2

  Металоинвест нарача обемен IPCC систем во рудникот за железо Лебедински ГОК

  Металоинвест, водечки светски производител и снабдувач на производи од железна руда и топло брикетирано железо и регионален производител на висококвалитетен челик, почна да користи напредна технологија за дробење и пренесување во јама во рудникот за железна руда Лебедински ГОК во Белгородската област, Западна Русија – Тоа јас...

 • вести 1

  Влијанието на СОВИД-19 врз преработувачката индустрија.

  Ковид-19 повторно е во пораст во Кина, со постојано запирање и производство на одредени локации низ целата земја, што силно влијае на сите индустрии.Во моментов, можеме да обрнеме внимание на влијанието на СОВИД-19 врз услужната индустрија, како што е затворањето на угостителството, малопродажбата и ент...